2 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły – Natasza Marenin z kl. I c – laureatka II miejsca oraz Karol Kopf z kl. I a – wyróżniony w konkursie,  brali udział w uroczystym wręczeniu nagród oraz pamiątkowych dyplomów w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Moje wymarzone przejście dla pieszych" w ramach policyjnych działań  pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły 2019" , proponowanym w trakcie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i przeprowadzonym przez funkcjonariusza policji panią asp. szt. Sylwię Łabaj – Wojtal, uczniowie mieli ogromną przyjemność uczestniczyć nie tylko w oficjalnym rozdaniu nagród z ręki pani aspirant oraz pani Katarzyny Wanic, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz pana podkom. Marciana Prasałka, Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, ale także obejrzeć film profilaktyczny z lubianą przez dzieci postacią – Sznupkiem.

Po części oficjalnej oraz wspólnych zdjęciach, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – zwiedzanie Komendy. Po zwiedzeniu wielu policyjnych Wydziałów, największą atrakcją okazało się obejrzenie wnętrza policyjnego wozu i możliwość włączania sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Było głośno !

Serdecznie dziękujemy pani asp. szt. Sylwii Łabaj - Wojtal za przeprowadzenie konkursu w naszej placówce oraz atrakcyjne zorganizowanie pobytu w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu naszym uczniom.