Wyjazd do Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie - 29.10.2017r. niedziela - harmonogram wyjazdu.

 

8:00 Zbiórka na parkingu pod Teatrem Zagłębia, przywitanie uczestników, zajęcie miejsc w autokarze, przypomnienie zasad BHP na wycieczce szkolnej i w autokarze, zachowania się w miejscach publicznych i miejscach kultury wysokiej, stosowania się do poleceń opiekunów. Przypomnienie  programu wycieczki i przejazd do Warszawy.

12.00 - 16.15  Zwiedzanie Zamku Królewskiego (w miarę dostępności biletów) lub spacer po starówce i przejście Krakowskim Przedmieściem na posiłek w restauracji McDonalds’s ul. Świętokrzyska 3

16.15 - 16.30 Przejście do Teatru Polskiego im. A.Szyfmana  na przedstawienie

17.00 Spektakl “Zemsta” - czas trwania 2’15

około 19.30 - 23.30 Przejazd do Sosnowca na parking pod Teatrem Zagłębia. Rozwiązanie wycieczki, przekazanie dzieci rodzicom.

 

Proszę rodziców, żeby zadbali o zażycie leków przez dziecko, jeśli ma chorobę lokomocyjną, proszę również zabezpieczyć woreczki w razie skutków choroby.

Proszę o przygotowanie dzieciom rozsądnego prowiantu na drogę, mam prośbę, żeby to nie były chipsy i same słodkości, bo przed nami do przejechania jest 300km. Dziecko powinno mieć odłożoną kanapkę i napój na drogę powrotną, produkty te zostawimy w autokarze, żeby ich ze sobą nie nosić. Kiedy wysiądziemy z autokaru w południe nie będzie możliwości powrotu, ponieważ autokar odjedzie na parking. Dopiero około godz. 19.30 autokar odbierze nas spod teatru.

Przypominam i apeluję do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci miały odrobione lekcje  i spakowane tornistry już w sobotę. Bowiem następnego dnia w poniedziałek 30.10.2017r. lekcje odbywają się zgodnie z planem i jest to normalny dzień nauki szkolnej.

Dzieci powinny mieć około 20-30 zł kieszonkowego na ewentualny zakup pamiątek i posiłek w restauracji McDonald ’s.

Przygotowując się do wyjazdu pamiętajmy, że spektakl to naoczne spotkanie ze sztuką i jest ono wydarzeniem niecodziennym – dlatego warto podkreślić wyjątkowość tych chwil, dodając do stroju nieco starannej elegancji. W końcu nie bez powodu widz bywa nazywany czwartą ścianą teatru – gdyż jest on istotnym elementem i dopełnieniem wyjątkowego wydarzenia. Najważniejsza jest skromna elegancja.

 

Życzę wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Agnieszka Karalus