W dniach 5-6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się „Święto Jabłka”. Impreza miała na celu propagowanie zdrowego odżywiania oraz integrację uczniów klas I-VIII. 

W tych dniach w naszej szkole zapachniało jabłkami, a na korytarzu można było poczuć się jak w sadzie. Każdy z uczniów przyszedł do szkoły ubrany w kolorach jabłek lub z emblematem tego owocu. Uczniowie klas młodszych zmagali się z zagadkami i zabawami logicznymi na temat jabłek oraz wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejsze przedstawienie owocu. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w tym zarówno rysunki, rzeźby, wydzieranki jak i ekologiczne gadżety. Nagrody w konkursie zostaną wręczone podczas najbliższego apelu szkolnego.

Uczniowie klas starszych mogli natomiast zmierzyć się w różnych konkurencjach, takich jak: picie soku jabłkowego na czas, konkurs na najdłuższą obierkę, jedzenie jabłka bez użycia rąk, czy też quiz wiedzy na temat jabłek. Wszystkie klasy przygotowały piękne plakaty promujące wartości odżywcze jabłek oraz rymowanki zachęcające do ich spożycia.

Uczniowie mogli chrupać świeże, polskie jabłka, zrobić sobie zdjęcie w jabłkowej fotobudce i oraz pałaszować różnorodne zdrowe słodkości z jabłkiem w składzie. Te dni minęły w smakowitej atmosferze i dostarczyły dzieciom wiele radości, a jednocześnie zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek.