Po raz trzeci nasza szkoła zakwalifikowała się do International Education Week. Tydzień Edukacji Międzynarodowej  to międzynarodowa inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji, mająca na celu promowanie programów wymiany międzynarodowej i zachęcanie do uczestniczenia w nich, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Co roku w listopadzie Centra Doradztwa EducationUSA na całym świecie organizują prezentacje, wykłady, warsztaty zachęcające młodych ludzi do podjęcia nauki w USA, zaś naukowców do wyjazdu na staże i wymiany naukowe.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta co roku z przyjemnością wspiera tę inicjatywę poprzez organizację spotkań z amerykańskimi stypendystami Fulbrighta przebywającymi w Polsce oraz doradcami edukacyjnymi.

Tegoroczna 19 edycja International Education Week odbyła się w dniach 18-22 listopada 2019 r. jednak nasz gość Pan dr. Gregory D.Hoke z Uniwersytetu w Syracuse w stanie Nowy Jork postanowił sprawić nam miłą niespodziankę i zostać naszym prezentem od Mikołaja, bowiem będziemy gościć go w naszej szkole już w ten piątek 6.12.2019r.

Mr Hoke przebywa na stypendium naukowo-badawczym na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Jest niezwykle miłym i otwartym naukowcem zajmującym się geologią. Prosił o odwagę i żebyście nie wahali zadawać pytań podczas lekcji, które przeprowadzi w klasach siódmych i ósmych. Mr Hoke podczas zajęć opowie nie tylko o  kulturze Stanów Zjednoczonych, ale również na moją prośbę poruszy zagadnienia zmian klimatycznych i przeciwdziałania im, co pięknie podsumuje zorganizowany w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej.