Mamy to! 💪Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Europa i ja''. 🇫🇷 Zadania projektowe realizowała klasa Vc na zajęciach kształtujących kreatywność z panią Małgorzatą Marek. Uczniowie klasy poznawali dokładnie zwyczaje i kulturę Francji, jej atrakcje turystyczne oraz świat roślin i zwierząt. Były także pierwsze słowa po francusku, śpiewanie czy poznawanie francuskiej kuchni. Brawa dla uczniów za zaangażowanie i piękną pracę 👏🙂

Uczniowie zrealizowali następujące zadania:
1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa - rysowaliśmy francuską flagę i słuchaliśmy hymnu narodowego.
2. Poznajemy bajkę, książkę, słuchowisko lub film z wybranego państwa - oglądaliśmy film animowany pt. Ratatuj.
3. Stwórzcie słownik obrazkowy - wykonaliśmy słowniki francuski z nazewnictwem zwierząt i ubraniami.
4. Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym przez Was państwie - oglądaliśmy i wykonywaliśmy prezentacje multimedialne z atrakcjami turystycznymi Francji.
5. Poznajemy zwierzęta lub rośliny w danym państwie - wykonywaliśmy rysunki przedstawiające świat roślin i zwierząt.
Francji.
6. Europejska kuchnia - urządziliśmy francuską ucztę, kosztowaliśmy produkty pochodzące z Francji.
7. Muzyka w wybranym państwie - uczyliśmy się śpiewać francuskiej piosenki pt. Un Kilometre à pied
8. Liczymy w innym języku - uczyliśmy się liczyć po francusku do 23.
9. Sławni Europejczycy - wykonywaliśmy prace o znanych francuskich osobach. Byli to m.in: Jean Reno, Coco Chanel, Kylian Mbappé, Philippe Petain, Napoleon Bonaparte.