,,Gdy mówię Polska, to myślę o...” - … o patriotyzmie, Polakach, narodzie, ojczyźnie, godle, hymnie, barwach narodowych, Tatrach, Morzu Bałtyckim, rodzinie, miłości...- takie odpowiedzi padały z ust uczniów klasy III ,,d” w dniu 10 listopada 2016 roku, kiedy to wraz z całą szkołą uroczyście świętowali obchody Narodowego Święta Niepodległości. W klasie odbył się konkurs na najpiękniej przeczytany wiersz o miłości do ojczyzny. Konkurs ,,Ojczyzna w poezji” oparty był o zasady pięknego czytania, które dzieci poznały wcześniej. Wszyscy uczniowie zgłosili się do udziału w konkursie.

Dzieci ustawiły odpowiednio krzesła, wybrały komisję konkursową i przygotowały tabelkę do zapisywania punktów. Podczas konkursu pojawiły się strofy o ojczyźnie m.in. Antoniego Słonimskiego ,,Polska” czy Ewy Skarżyńskiej ,, Serca naszych serc”. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały wybrane przez siebie teksty.
Gratulujemy zwycięzcom!

Relacja fotograficzna: