Dnia 10 listopada 2016 roku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V a zaprosili wszystkich na uroczystą akademię połączoną ze śpiewaniem pieśni patriotycznych. Przypomnieli on  drogę Polaków do odzyskania niepodległości utraconej ostatecznie w 1795 roku. W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani na galowo  i mieli przypięte kotyliony w barwach narodowych, które własnoręcznie przygotowali na lekcjach.

11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 i 1939 roku. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza. Jest to symboliczny Grób wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Relacja fotograficzna z akademii: