W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie pod opieką pani pedagog Anny Żyły i pani Katarzyny Pietkiewicz kolejny raz wzięli udział w Błękitnym Marszu. Błękitny Marsz to happening organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu, mający uwrażliwić sosnowiczan na potrzeby ludzi dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

W poniedziałek sprzed budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu wyruszył Błękitny Marsz. To happening, organizowany już od czterech lat przez społeczność uczniowską i nauczycieli kiedyś Gimnazjum nr 16, dziś, po reformie Szkoły Podstawowej nr 6 z oddziałami gimnazjalnymi. Co roku w marszu biorą udział honorowi goście. W ubiegłym roku była to m.in. Izabela Trojanowska. W tym roku gośćmi honorowymi byli Sławomir Łosowski, założyciel legendarnej już dziś w Polsce grupy Kombi oraz zagłębiowski pisarz Dariusz Rekosz. Pogoda wyjątkowo dopisała. Długi korowód ubranych na niebiesko lub trzymających błękitne balony i plakaty uczniów i mieszkańców przeszedł ulicami Sosnowca. Do pochodu spontanicznie dołączali przypadkowi przechodnie. Happening zakończył się w Parku Sieleckim wspólnym odśpiewaniem  piosenki zespołu Kombi "Słodkiego, miłego życia" i wypuszczeniem kilkuset błękitnych balonów.