W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. od godz. 9.00 nasza szkoła gościła amerykańskiego  stypendystę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta pana Andre Woloshuk'a  w ramach 17 edycji International Education Week amerykańskiego Departamentu Stanu i Departamentu Edukacji.

Mr Woloshuk jest stypendystą Komisji Fulbrighta na Politechnice Śląskiej w Katedrze Informatyki i Aparatury Medycznej oraz w Katedrze Biomechatroniki w Zabrzu. Jest absolwentem Purdue University’s Weldon School of Biomedical Engineering.

Przeprowadził po angielsku 3 lekcje w trzech siódmych klasach o kulturze i systemie edukacyjnym w USA. Niecodzienna lekcja języka angielskiego była podróżą w krainę historii USA, geografii, kultury, kuchni amerykańskiej, sportu i amerykańskiej edukacji. Mr Woloshuk w bardzo zabawny i przystępny sposób opowiedział o metropolii Chicago i stanie Illinois, z którego pochodzi. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zapoznać się z fotografiami przedstawiającymi malownicze krajobrazy Stanów Zjednoczonych. Mr Woloshuk zaskarbił sobie sympatię uczniów bezpośrednim sposobem bycia, poczuciem humoru i niezwykłą kulturą osobistą.

Bardzo dziękujemy z wspaniały czas z nami!