Już od lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły, w klasie I b rusza realizacja Programu „Przyjaciele Zippiego”.

"Przyjaciele Zippiego”  to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-9 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 spotkań,  w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały.

Właścicielem programu jest angielska fundacja „Partnership For Children”. W Polsce, na podstawie podpisanej umowy licencyjnej, od 1 czerwca 2010 roku, wyłącznym przedstawicielem PFC, upoważnionym do upowszechniania programu „Przyjaciele Zippiego” jest Centrum Pozytywnej Edukacji.

Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.

Program realizowany jest na całym świecie. Od 2005 roku w zajęciach programu „Przyjaciele Zippiego” uczestniczyło prawie 130 tysięcy dzieci w tysiącach szkół i przedszkoli w całej Polsce. W wielu placówkach, przeszkoleni wcześniej nauczyciele, doceniając wartość programu i widząc jego efekty, realizują zajęcia z kolejnymi grupami dzieci.

Mamy nadzieję,że program uda się zrealizować także w przyszłym roku szkolnym w kolejnej grupie. Życzymy dzieciom oraz rodzicom dobrej zabawy i mnóstwa sukcesów!

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj: www.pozytywnaedukacja.pl