grafika przedstawia kulę ziemską w maseczce

Cele:

·         Integracja społeczności szkolnej.

·         Dzielenie się doświadczeniami.

·         Wspieranie uczniów, nauczycieli i rodziców w trudnych chwilach pandemii.

·         Budowanie poczucia przynależności.

·         Uwrażliwienie uczniów, nauczycieli i rodziców na dostrzeganie własnych emocji

Działania

1.       Konkurs literacki dla uczniów klas 1-8, rodziców i nauczycieli „Pamiętnik z czasu pandemii”.

·         Chcemy, abyśmy wszyscy podzielili się naszymi przemyśleniami na temat tego trudnego czasu. Ciekawi nas perspektywa młodszych i starszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Co było dla Was trudne, z czym się musieliście mierzyć? A może odkryliście jakieś nowe doświadczenia, miejsca, sposób spędzania czasu? Może dowiedzieliście się czegoś nowego o sobie i bliskich?

·         Konkurs polega na opisaniu w formie kartki z pamiętnika, swoich przeżyć/przemyśleń/wspomnień związanych z pandemią 2020/2021. Może to być opis jednego dnia/tygodnia lub bardziej ogólne przemyślenia. Praca konkursowa powinna być w całości samodzielnym utworem Uczestnika, nie naruszającym praw autorskich osób trzecich.

·         Pracę konkursową należy napisać na komputerze lub odręcznie. Powinna ona zająć od 1 do 2 stron A4. Pamiętniki mogą być uzupełnione zdjęciami, rysunkami lub ilustracjami.

·         Prace należy wysłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły. Termin: 15 kwietnia 2021 r.

·         Prace zostaną opublikowane w formie e-booka na stronie szkoły oraz złożone w kapsule czasu. Najpiękniejsze i najciekawsze wpisy zostaną nagrodzone.

 

2.      Kapsuła czasu

Co to jest kapsuła czasu? To skrzynia/pojemnik, w którym umieszcza się różne przedmioty bądź informacje przeznaczone dla przyszłych pokoleń. Chcielibyśmy zgromadzić w naszej kapsule przedmioty, które symbolizują wyjątkowy czas pandemii oraz zapiski dokumentujące Wasze przemyślenia związane z  Covid-19.

Każda klasa w ramach zajęć z wychowawcą lub pracy z rodzicami, przygotowuje przedmioty, które chciałaby umieścić w kapsule (mogą to być gazety, zdjęcia, maseczka, rękawiczki, zepsute słuchawki podczas nauczania zdalnego, login do Teams J - co tylko chcecie)

Chętne klasy mogą skorzystać z materiałów cyfrowych, które pomogą im spisać wspomnienia na temat czasu pandemii, o tym jak wyglądaliśmy, co się działo na świecie i z nami samymi. Materiały umieszczamy poniżej.

Kapsuła zostanie zakopana w naszym szkolnym ogródku, a za 5, 10 lat odkopiemy ją i powspominamy, jak wyglądał świat w roku 2020/2021.

Termin składania prac i przedmiotów do kapsuły: 30 kwietnia 2021, biblioteka szkolna, Pani Wybraniec-Jakóbik.

 

Materiały do kapsuły czasu

Dodany: 2021-03-09
Dodany przez: Agnieszka
Data modyfikacji:
Zmieniony przez:

Odpowiedzialni za organizację:

Karolina Federowicz

Kamila Wybraniec-Jakóbik

Wszyscy uczniowie, pracownicy i rodzice SP 8