Wczoraj w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej, na zaproszenie Pani Senatorki Joanny Sekuły piątka nauczycielek z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Beatą Grygutis wzięła udział w konferencji "Jak przywrócić radość w edukacji". Nasza szkoła jako pierwsza szkoła w regionie i jedna z pięciu w Polsce odebrała certyfikat przystąpienia do programu Skillful School, w którym wdrażana jest idea pedagogiczna opracowana przez dr Bena Furmana.

Słynny psychiatra był gościem specjalnym konferencji, współorganizowanej przez Fundację ULICA.

Serdecznie dziękujemy Pani Senatorce Joannie Sekule za zainteresowanie nas ideą szkół skoncentrowanych na rozwiązaniu i za zaproszenie nas na konferencję.

Dziękujemy również Panu Wiceprezydentowi Sosnowca Michałowi Wcisło za współtowarzyszenie podczas konferencji i wspieranie nauczycieli w podejmowaniu nowych wyzwań.

Dziękujemy Fundacji ULICA za zaproszenie nas do współpracy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z otrzymania tytułu szkoły współtworzącej program Skillful School.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z konferencji - https://www.youtube.com/watch?v=Ss92VewP2Dc