Erasmus+ 2016-2018

Dnia 8.01.2017r. o godz.11.30 czasu lokalnego wszyscy koordynatorzy realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "There’s no Planet B: Stop Climate Change" wzięli udział w wideokonferencji na platformie Zoom Cloud Meeting.

W dniu 11.01.2018r. członkowie Eco Erasmus+ Clubu uczestniczyli w  wykładzie mistrzowskim „Czy da się schłodzić Ziemię? O cieplejszym klimacie, ekstremach pogodowych i znaczeniu Arktyki” na Uniwersytecie Ślaskim w Katowicach.

Eco Erasmus+ Club informuje, że głosowanie na zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza zostało przedłużone do 22 grudnia do godz. 22.00.

NIE WYRZUCAJ ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW DO KOSZA NA ŚMIECI!

Kolejnym punktem w realizacji projektu Erasmus+ jest przystąpienie naszej szkoły do miejskiego programu „Sosnowiecki Lider Ekologii”.

Bądź ECO

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej

„Sprzątanie Świata 2017" - Clean Up the World 2017

zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej,

W czwartek 15.06.2017 r. o godz.11.00 czasu lokalnego, koordynatorzy projektu Erasmus+ spotkali się podczas wideokonferencji na portalu Skype. Podczas spotkania przedstawiono tematy i zadania jakie wykonano podczas pracy w  projekcie od ostatniej wizyty roboczej partnerów w ostatnim tygodniu kwietnia 2017r. w Polsce. Zaplanowano działania na nowy rok szkolny do wizyty roboczej w październiku 2017 r. w szkole we Włoszech.

W związku z kolejnym zadaniem w projekcie Erasmus+, w maju i czerwcu 2017r. zajmujemy się zagrożonymi zwierzętami w Polsce, Europie i na świecie. Klasa VI c po uważnej lekturze artykułu na stronie organizacji WWF Polska i poważnej dyskusji o zagrożonych zwierzętach w Polsce, jednomyślnie postanowiła dokonać adopcji rysia.

9 lutego 2017r. Eco Erasmus+ Club dokonał kolejnego pomiaru pogody w projekcie. Posługujemy się również aplikacją AWS -  Analog Weather Station, która zawiera barometr, higrometr i termometr. Dzięki niej odczytujemy ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza i temperaturę w stopniach Celsiusza i Fahrenheita i to po angielsku! A odczytane przez nas dane sprawdzamy z danymi podawanymi przez  Automatyczną Stację Meteorologiczną Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk o Ziemi Katedry Klimatologii.

W grudniu 2016 roku wykonaliśmy kartki świąteczne i wraz z życzeniami i opłatkiem wysłaliśmy  naszym kolegom i nauczycielom  ze szkół partnerskich w realizowanym projekcie Erasmus+.

My też otrzymaliśmy miłe życzenia ze szkoły na Litwie.

W dniu 9 stycznia 2017r. o godz. 10.00 uczniowie z Eco Erasmus+ Club dokonali pierwszej obserwacji meteorologicznej w naszym projekcie. Tego samego dnia w szkołach partnerskich uczniowie przeprowadzają pomiary składników pogody: temperatura powietrza, opady, zachmurzenie, prędkość, kierunek i siła wiatru, wilgotność oraz ciśnienie atmosferyczne. Takie pomiary będziemy wykonywać raz w miesiącu przez cały okres trwania projektu. Dzięki zebranym informacjom będziemy mogli porównać, jaką pogodę tego samego dnia mieli nasi koledzy w Anglii, na Litwie i we Włoszech.

Polecamy uwadze wszystkich bardzo ciekawy i pouczający artykuł na portalu CrazyNauka o smogu. Jakże na czasie!
Smog – jak się chronić, co robić?

U osób zdrowych smog może nasilić objawy przeziębienia i wydłużyć czas dochodzenia do zdrowia. Dzieciom narażonym na życie w smogu dokucza zapalenie spojówek, kaszel, objawy nieżytu górnych dróg oddechowych, ich podrażnienie powoduje, że organizm łatwiej ulega w walce z bakteriami lub wirusami.

Rozpoczynamy realizację projektu Erasmus+. Pierwszym zadaniem jest stworzenie logo naszego projektu zatytułowanego: „There is no Planet B: Stop the climate change”„Nie istnieje planeta B: Powstrzymajmy zmiany klimatyczne”. Każda szkoła partnerska przeprowadza konkurs u siebie a zwycięska praca weźmie udział w konkursie międzynarodowym. Serdecznie zapraszamy do udziału!

REGULAMIN KONKURSU

1 września 2016 roku nasza szkoła rozpoczyna realizację projektu  w ramach programu UE Erasmus+ zatytułowango "There is no planet B. Stop the climate change." Praca w projekcie będzie trwać dwa lata - do 1 sierpnia 2018r. i skupi się wokół takich tematów jak: